Styrelse

SFAI:s styrelse är föreningens ansikte utåt. Val av styrelse sker vid årsmötet under SFAI-veckan. Ordförande, vice ordförande, vetenskaplig sekreterare, redaktör och skattmästare väljs på tre år, övriga styrelseledamöter på ett år.

Ledamöter

Ordförande

Maja Ewert

0340 – 64 79 99
070 – 969 82 82
maja.ewert@regionhalland.se

Mer info

 

majaewert

 

Vice Ordförande

Karin Löwhagen

031 – 342 10 00

karin.lowhagen@vgregion.se

Mer info

 

Vetenskaplig sekreterare

Karin Björnström-Karlsson

073 – 621 73 92

karin.bjornstrom.karlsson@regionostergotland.se

Mer info

 

Skattmästare

Styrelseordförande i SFAI Verksamheter AB

Owain Thomas

070 – 921 08 32
owain.thomas@cantab.net

Mer info

Owain Thomas

Akademisk ledamot

Riktlinjeansvar

Malin Jonsson Fagerlund

 

Mer info

Övrig ledamot

Ordförande KVAST

Anders Silfver

anders.silfver@rvn.se

Mer info

Övrig ledamot

Odförande SYA

Josephine Jacobsson

Mer info

Övrig ledamot

Redaktör SFAI-tidningen

Karolina Persson

karolina.x.persson@skane.se

Mer info

Övrig ledamot

Ansvarig för hemsida och sociala medier

Amanda Irgum Liljeström

090 – 786 47 61

 

amanda.irgum.liljestrom@regionvasterbotten.se

Övrig ledamot

Magnus Enlund

Mobil: 070-3618310
magnus.enlund@regiondalarna.se

 

Mer info

Övrig ledamot

Joachim Zdolsek

Mer info

Adjungerad ledamot

Eva Selldén

08 123 59 176
070 – 433 05 08
evasellden2016