Styrelsen

SFAI:s styrelse är föreningens ansikte utåt. Val av styrelse sker vid årsmötet under SFAI-veckan. Ordförande, vice-ordförande, vetenskaplig sekreterare, redaktör och skattmästare väljs på tre år, övriga styrelseledamöter på ett år.

Ledamöter

Ordförande

Johan Thunberg

072 – 715 38 57

johan.thunberg@vll.se

Mer info

 

Vice ordförande

Annette Nyberg

0322- 22 63 04

070-641 40 55

annette.nyberg@vgregion.se

Mer info

 

Vetenskaplig sekreterare

Karin Björnström-Karlsson

073 – 621 73 92

karin.bjornstrom.karlsson@regionostergotland.se

Mer info

 

Skattmästare

Owain Thomas

046 -17 42 28
070 – 921 08 32
odt@cantab.net

Mer info

Owain Thomas

Övrig ledamot (SYA)

Lina Broman

073 – 658 38 79

lina.s.broman@gmail.se

Mer info

Övrig ledamot (Ordförande KVAST)

Maja Ewert

0340 – 64 79 99
070 – 969 82 82
maja.ewert@regionhalland.se

Mer info

 majaewert

Övrig ledamot

Roman A´roch

070 – 654 40 47

roman.aroch@umu.se

Mer info

 romanaroch

Övrig ledamot

Eva Selldén

08 517 74 568
070 433 05 08
evasellden2016

Övrig ledamot

Katalin Kiss

Övrig ledamot

Hans Hjelmqvist

hans.hjelmqvist@oru.se

Mer info

Övrig ledamot

Karolina Persson

karolina.x.persson@skane.se

Mer info